طراحی و اجرای کابینت مدرن آشپزخانه


نوع پروژه: طراحی و اجرای کابینت مدرن آشپزخانه

معمار و طراح: محمد آرمند

مدل: ساناز کرمی

رندر: کیانا پرویزی

آدرس: ۱۸ متری ذوالفقار

سال اجرا : ۱۳۹۹

متراژ: ۱۳/۵ متر

کارفرما: جناب آقای دوستی

می‌گویند: «آشپزخانه قلب خانه است» اما نه از قدیم!

در خانه‌های مدرن امروزی آشپزخانه جایگاه ویژه‌ای، هم از نظر زیبایی و هم کاربردی دارد. سبک کابینت مدرن معمولا در عین سادگی بسیار شیک است و با سلیقه اکثر افراد هماهنگی دارد. کابینت مدرن اغلب بدون دستگیره در رنگهای متنوع طراحی و ساخته می‌شوند. در طراحی این سبک از کابینت تمامی خطوط در یک راستا با کمترین جزییات و حتی کشوها مخفی قرار می‌گیرند. در مینیمال‌ترین حالت ممکن جای ماشین لباسشویی و ظرفشویی نیز مخفی در نظر گرفته می‌شود.

آشپزخانه‌های مدرن ایرانی از سبک‌های مدرن اروپایی اقتباس شده و کم کم این سبک به کل خانه سرایت کرده است.

کابینت مدرن معمولا با ورقه‌های ام‌دی‌اف، پی‌وی‌سی و هایگلاس ساخته می‌شود. اما در ساخت کابینت کلاسیک معمولا از چوب طبیعی با کیفیت استفاده می‌شود و رنگها معمولا کرم و قهوه‌ای هستند.

آشپزخانه قلب خانه است و کدبانوی منزل بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌گذراند. اکثر لوازم خانگی منزل مانند یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و ظرفشویی در آشپزخانه قرار دارند و از فضای مفید و حجم کابینت‌ها می‌کاهند. از این رو چیدمان وسایل آشپزخانه، سبک دکوراسیون و مدیریت فضای آن امری قابل توجه است. علاوه بر این، توجه به تهویه هوا، ایمنی، منابع انرژی، مدیریت فضا اموری مهم هستند. از اینرو ما می توانیم با کمک گرفتن از یک طراح حرفه‌ای فضای زیبا و کاربردی را در آشپزخانه فراهم آوریم.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه منزل سلیمی یکی دیگر از پروژه‌های سبک مینیمال و مدرن گروه معماری آرمند است.