طراحی و اجرای کابینت


نوع پروژه: طراحی و اجرای سبک کابینت مدرن
طراح: محمد آرمند
مدل: ساناز کرمی
رندر: کیانا پرویزی
آدرس: کوچه مشکی
سال طراحی و اجرا: ۱۳۹۹
متراژ: ۱۴ متر
کارفرما: جناب آقای نورالدین

در خانه‌ های امروزی طراحی کابینت یکی از مهمترین بخش های طراحی داخلی به حساب می آید. خصوصا برای واحدهای متراژ کم با آشپزخانه‌های کوچک توجه به این مورد بسیار مهم است. در  آشپزخانه‌های متراژ پایین دیگر جایی برای شلوغی و استفاده از سبک کلاسیک نیست. بهترین گزینه برای این آشپزخانه‌ها سبک کابینت مدرن است که سادگی و آرامش بیشتری در فضای خانه به وجود می‌آورد. اما همین سبک برای آشپزخانه‌های بزرگ نیز بسیار ظریف و کاربردی خواهد بود. افرادی که علاقمند به سبک مینیمال هستند به سادگی و ظرافت کار بیشتر از جزییات و تزیینات اهمیت می‌دهند.

انواع کابینت‌ ام‌دی‌اف، کابینت هایگلاس و در کل کابینت‌های به دور از کنده کاری، جزییات و تزیینات در دسته کابینت مدرن دسته‌بندی می‌شوند. سادگی در طراحی کابینت به معنای زیبا نبودن نیست بلکه به معنای این است که زیبایی در سادگی پنهان است.

کابینت آشپزخانه به سبک مدرن را می‌توان در مقایسه با کابینت سبک کلاسیک در نظر گرفت. تنوع رنگی زیاد یکی از ویژگی‌ها و مشخصات این نوع سبک است. برخلاف سبک‌ کلاسیک که معمولا از رنگهای کرم و قهوه‌ای استفاده می‌شود در این سبک، از رنگ‌های شاد، پرانرژی استفاده می‌شود. بنابراین به راحتی با دکوراسیون شما ست می شود.

در این پروژه خواست کارفرما جناب آقای نورالدین، طراحی کابینت‌ ها و دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدرن بود. که با استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی مانند سفید و طوسی این کار طراحی و اجرا شد. برای فضای بین کابینت‌ها هم از سنگ مشکی استفاده شد. طراحی آشپزخانه مدرن منزل طهوری نیز یکی دیگر از پروژه‌های گروه معماری و دکوراسیون داخلی آرمند است.