Project Description

طراحی و اجرای سبک کابینت مدرن


نوع پروژه: طراحی و اجرای سبک کابینت مدرن
طراح: محمد آرمند
مدل: ساناز کرمی
رندر: کیانا پرویزی
آدرس: کوچه مشکی
سال طراحی و اجرا: ۱۳۹۹
متراژ: ۱۴ متر
کارفرما: جناب آقای نورالدین

در سبک های جدید و امروزی سبک کابینت آشپزخانه مدرن یکی از رایج‌ترین نمونه‌های کابینت است. خصوصا این مدل، برای آشپزخانه‌های کوچک بسیار مناسب است. در خانه‌های کوچک با آشپزخانه‌های متراژ پایین دیگر جایی برای شلوغی و استفاده از سبک کلاسیک نیست. بهترین گزینه برای این آشپزخانه‌ها سبک کابینت مدرن است که سادگی و آرامش بیشتری در فضای خانه به وجود می‌آورد. اما همین سبک برای آشپزخانه‌های بزرگ نیز بسیار ظریف و کاربردی خواهد بود. افرادی که علاقمند به سبک مینیمال هستند به سادگی و ظرافت کار بیشتر از جزییات و تزیینات اهمیت می‌دهند.

انواع کابینت‌ ام‌دی‌اف، کابینت هایگلاس و در کل کابینت‌های بدور از کنده کاری، جزییات و تزیینات در دسته کابینت مدرن دسته‌بندی می‌شوند. سادگی در این سبک به معنای زیبا نبودن نیست بلکه به معنای این است که زیبایی در سادگی نهفته است.

کابینت آشپزخانه مدرن را می‌توان در مقایسه با کابینت سبک کلاسیک در نظر گرفت. تنوع رنگی زیاد یکی از ویژگی‌ها و مشخصات کابینت مدرن است. برخلاف سبک‌ کلاسیک که معمولا از رنگهای کرم و قهوه‌ای استفاده می‌شود در این سبک، از رنگ‌های شاد، پرانرژی استفاده می‌شود. بنابراین به راحتی با دکوراسیون شما ست می شود.

در این پروژه خواست کارفرما جناب آقای نورالدین، طراحی کابینت‌ها و دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدرن بود. که با استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی مانند سفید و طوسی این کار طراحی و اجرا شد. برای فضای بین کابینت‌ها هم از سنگ مشکی استفاده شد. طراحی آشپزخانه مدرن منزل طهوری نیز یکی دیگر از پروژه‌های گروه معماری و دکوراسیون داخلی آرمند است.