انتخاب رنگ برای کابینت آشپزخانه به عوامل زیادی مانند سلیقه افراد، سبک دکوراسیون منزل، اندازه آشپزخانه، میزان نور فضا و … بستگی دارد. طوسی و سفید هر دو رنگ‌های خنثی هستند به همین دلیل می‌توانند یکدیگر را به خوبی تکمیل کنند. رنگ طوسی بیشتر در طراحی آشپزخانه‌های مدرن و مینیمال استفاده می‌شود بطوریکه کابینت سفید طوسی به یکی از جدیدترین و پر طرفدارترین رنگ‌های آشپزخانه تبدیل شده است. در آشپزخانه‌های نئوکلاسیک نیز می‌توان از کابینت به رنگ‌های سفید و طوسی استفاده کرد و نتایج زیبایی به همراه داشت. کابینت‌های سفید و طوسی در طیف‌های مختلف از این دو رنگ بصورت مات و براق طراحی و ساخته می‌شوند. در این مقاله از سری مقالات گروه معماری آرمند قصد داریم به معرفی رنگ های سفید و طوسی برای کابینت آشپزخانه بپردازیم و جدیدترین مدلهای آن را به شما معرفی کنیم.

"مدل

تاثیر رنگ سفید و طوسی در دکوراسیون

برای انتخاب رنگ کابینت کمی تامل کنید! مخصوصا زمانی که قصد دارید رنگ خاصی را بصورت غالب استفاده نمایید. رنگ طوسی گرچه جزء رنگهای خنثی به شمار می‌آید اما برای انتخاب رنگ طوسی و سفید هم باید به نکات مهمی توجه کنید. طوسی بین دو رنگ سیاه و سفید قرار دارد و اغلب با طراحی‌های داخلی مدرن همراه است. استفاده بیش از حد از این رنگ می‌تواند اثری ناامید کننده داشته باشد. در این صورت، کسانی که می‌خواهند حس ظرافت را در دکوراسیون منزلشان تجربه کنند، باید رنگ طوسی ملایم‌تری را انتخاب کنند تا حس کسالت آور رنگ طوسی یکنواخت، کمتر خودش را نشان دهد.

کابینت طوسی کمرنگ برای آشپزخانه‌های کوچک مناسبتر است زیرا آن را بزرگتر و روشن تر نشان می دهد و حس دلگیر بودن فضا را کمتر می کند. رنگ طوسی مات و براق هر کدام طرفداران خودش را دارد اما باید به این نکته دقت کنیم که انتخاب مات و یا براق بودن ام دی اف چه تاثیری بر محیط ما می‌گذارد. سعی کنید در مورد انتخاب طیف رنگی و مات و براق بودن کابینت هوشمندانه تصمیم بگیرید و همه جوانب را در نظر بگیرید. رنگهای مات بخصوص اگر تیره باشند نور طبیعی را بطور کامل میگیرند و آشپزخانه تاریک به نظر می‌رسد. اما کابینت با ام دی اف طوسی براق یا سفید براق قطعا نور را منعکس می‌کند و در طول روز نیاز به نور غیر طبیعی ندارید.

کابینت طوسی ساده

تاثیر رنگ سفید در کابینت آشپزخانه

از طرف دیگر رنگ سفید در طراحی داخلی، نشان دهنده احساس پاکیزگی و آرامش است. از آنجایی که رنگ سفید نور را منعکس می‌کند، می‌توان از آن برای روشن تر و بزرگتر نشان دادن فضای آشپزخانه‌های کوچک استفاده کرد. رنگ سفید آشپزخانه‌های کوچک را بزرگتر و پر نور تر نشان می دهد. کابینت رنگ سفید برای سبک مینیمال و کسانی که از شلوغی آشپزخانه خسته می‌شوند مناسب است. رنگ سفید کابینت آشپزخانه با دیوارها و بقیه بخشهای خانه یکدست و یکنواخت می‌شود و بیشتر برای سوئیت و خانه های کوچک استفاده می‌شود.

کابینت سفید همچنین برای آشپزخانه‌هایی که مدل باز هستند و هیچ جزیره و جداکننده‌ای ندارند مناسب است. به این صورت تمام کابینت آشپزخانه از داخل نشیمن مشخص است و اگر بخواهید رنگی غیر از سفید یا طوسی و یا رنگهای خنثی استفاده کنید پیشنهاد می‌کنم بیشتر فکر کنید و از قبل طرح را ببینید.

کابینت سفید ساده

کابینت سفید

ترکیب این دو رنگ و طراحی کابینت سفید طوسی می‌تواند مزایای هر دو رنگ را در بر بگیرد و معایب یکدیگر را پوشش دهند. کابینت‌ های‌گلاس طوسی براق و جزیره سفید یکی از جذابترین مدل‌های جدید کابینت است.

کابینت مدرن با چوب

بکار بردن چوب در آشپزخانه با کابینت سفید طوسی

جزیره سفید آشپزخانه و ترکیب آن با رنگ بژ گرم تخته‌های چوبی در کابینت سفید طوسی، سردی رنگ‌ها را کاهش می‌دهد و فضا را دلنشین تر می‌کند. رنگ چوب با همه رنگها ست می‌شود و زیبایی کار را دو چندان می‌کند.

برای جبران فضای سردی که کابینت به رنگ های سفید و طوسی ایجاد می‌کند بهتر است از نورپردازی گرم و نور آفتابی استفاده کنید. برای این کار پیشنهاد می‌کنیم نور داخل ویترین و بالای جزیره را آفتابی انتخاب کنید این کار گرمای خوبی به آشپزخانه شما می‌بخشد.

نورپردازی در آشپزخانه

نورپردازی در آشپزخانه سفید طوسی

گیاهان رومیزی و المان‌های چوبی را در آشپزخانه، در معرض دید قرار دهید. گیاهان و در کل رنگ سبز از سردی رنگ طوسی و سفید می‌کاهد. علاوه بر المان های چوبی می‌توانید برای کف آشپزخانه از پارکت و یا لمینت استفاده کنید به این صورت چوب گرما بخش آشپزخانه شما می‌شود.

کابینت سفید و استفاده از گیاهان

گیاهان سبز در آشپزخانه

کابینت سفید طوسی در آشپزخانه مدرن

کابینت ها یکی از اجزای اصلی خانه های مدرن و آشپزخانه‌های ایرانی هستند. انتخاب کابینت سفید طوسی یکی از رایج‌ترین رنگ‌هایی است که ذهن طرفداران سبک مدرن را به خود جذب می کند. در اشپزخانه های مدرن، جدیدترین سبک دکوراسیون آشپزخانه و مدل کابینت طراحی می‌شود و اغلب جزییات و المانهای موجود در سبک سنتی و کلاسیک حذف می‌شود و بیشتر به سمت کاربردی شدن سوق پیدا می‌کند. استفاده از رنگهای ساده و خنثی یکی از مشخصه‌های این کابینت‌ها است. رنگ‌هایی مانند سفید، کرم، طوسی و چوب تمام رنگ موجود در این آشپزخانه‌ها را شامل می‌شود و کمتر دیده می‌شود که با یک رنگ مکمل دیگر ترکیب شوند.

کابینت سفید و طوسی در آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن با کابینت سفید و طوسی

کابینت سفید طوسی براق یا مات ؟

رنگ غالب در طراحی آشپزخانه به سبک جدید، کابینت سفید طوسی است که در دو حالت مات و براق طراحی می‌شوند. برای کابینت سفید طوسی براق معمولا از ام دی اف های‌گلاس استفاده می‌شود. کابینت های براق حس تمیزی و لوکس بودن را بیشتر منعکس می‌کنند. اگر آشپزخانه کوچک باشد و یا نور طبیعی کمی وارد آن می شود پیشنهاد می‌کنیم از ام دی اف‌های براق مانند هایگلاس استفاده کنید. روکش ملامینه و لایه پلکسی گلس آنها علاوه بر مقاوم بودن، بسیار براق و درخشنده است و می تواند نور موجود را بازتاب کند.

"<yoastmark

استفاده از ام دی اف مات برای کابینت سفید طوسی در آشپزخانه‌های بزرگ و پر نور مناسب تر است. ام دی اف های مات با رنگ‌هایی مانند خاکستری جاذب نور هستند و ممکن است آشپزخانه شما را کمی تاریکتر نشان دهند. بنابراین در آشپزخانه‌های بزرگ با نور طبیعی کافی می‌توان به راحتی از ام دی اف‌های مات استفاده کرد. در آشپزخانه‌های پر نور با پنجره‌های سرتاسری حتی می‌توانید از کابینت طوسی مات یکدست استفاده کنید. در هر صورت بهتر است که برای رنگ های طوسی مات، رنگ طوسی روشن را بکار بگیرید.

"مدل

کابینت سفید طوسی در آشپزخانه نئوکلاسیک

برای داشتن آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک باید علاقمند به سبک سنتی و مدرن در کنار هم باشید. کابینت به رنگهای مات از مشخصه‌های این سبک از آشپزخانه است و طیف رنگی سرد در آن دیده می‌شود. آشپزخانه‌های نئوکلاسیک اغلب از فضای بزرگی برخوردارند به همین دلیل استفاده از ام دی اف با رنگ مات برای کابینت مناسب است.

"<yoastmark

کابینت طوسی مات به همراه رنگ سفید از جمله رنگهای پر طرفدار برای کابینت نئوکلاسیک است. رنگهای آبی نفتی و سبز در سالهای اخیر در طیف رنگی این نوع آشپزخانه دیده می‌شود. این رنگها در دراز مدت چشم را خسته می‌کند و ممکن است ست کردن وسایل آشپزخانه با آنها سخت باشد اما رنگ طوسی کمتر چشم را خسته می‌کند و فضای یکنواخت‌تری را ایجاد می‌کند. اگر میخواهید رنگ سفید را با تم رنگ طوسی ترکیب کنید بهترین گزینه جزیره است. جزیره سفید با سنگ مرمر کابینت سفید طوسی نئوکلاسیک شما را کامل می‌کند.

"<yoastmark

طوسی و سفید رنگ‌هایی هستند که هیچ گاه قدیمی نمی‌شوند و از مد نمی‌افتد. فضا را رسمی، شیک و جذاب می‌کنند در عین حال با رنگهای زیادی سِت می‌شوند. با وجود این رنگها، وسایل آشپزخانه شما هر رنگی که باشد مانند سیلور، سفید و یا مشکی، به راحتی با کابینت سفید طوسی هماهنگ می شود. این ترکیب رنگ در دکوراسیون و کابینت آشپزخانه باعث ایجاد حس آرامش و پاکیزگی می‌شود از طرفی فضای آشپزخانه را خلوت‌تر نشان می‌دهد و از شلوغی و بهم ریختگی آن می‌کاهد.

کلام آخر

داشتن یک آشپزخانه زیبا برای خانه‌های ما ایرانیان از واجبات است و انتخاب رنگ، سبک و مدل کابینت آشپزخانه از مهمترین قسمتهای طراحی به شمار می‌رود. کابینت با رنگ های سفید و طوسی یکی از پر طرفدارترین رنگهایی است که در آشپزخانه‌های امروزی بکار می‌رود. ما در این مقاله سعی کردیم جدیدترین مدلهای کابینت سفید طوسی را به شما معرفی کنیم و در مورد انتخاب رنگهای سفید و طوسی، مات و براق برای آشپزخانه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما بگذاریم. جهت طراحی و اجرای کابینت و دکوراسیون آشپزخانه می‌توانید با گروه معماری و معماری داخلی آرمند در تماس باشید.