هر چه به سال نو و عید نوروز نزدیکتر می شویم تغییرات آب و هوا و طبیعت را بیشتر لمس می‌کنیم. این تغییر را می‌توانیم در خانه ها مان نیز وارد کنیم. ایرانیان باستان با تمیز کردن خانه‌ یا به اصطلاح خانه تکانی حال و هوای بهار را به خانه می آوردند یا می‌تواند این تغییر در دکوراسیون منزلتان باشد. تغییر دکوراسیون اغلب پر هزینه و گران قیمت است ما در این مقاله قصد داریم شما را با 6 ایده ی تغییر دکوراسیون با کمترین هزینه برای نوروز آشنا کنیم.

تغییر رنگ دیوارهای داخلی منزل

رنگ دیوارها تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون و تم رنگی منزلتان دارد. ایده ی نقاشی دیوار ها یکی از جذابترین کارهایی است که می توانید برای تغییر دکوراسیون منزل در نوروز امسال انجام دهید. رنگ و نقاشی تمام دیوارهای منزلی که در آن زندگی می کنید ممکن است برای شما کمی سخت باشد زیرا نیاز دارید که تمامی وسایل خود را از فضای خانه جمع آوری کنید. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای اینکه هم تغییر چشمگیری در رنگ دیوارها داشته باشید و هم مجبور نباشید همه وسایل خانه را جمع آوری کنید، یکی از دیوارهای شاخص منزل را یک رنگ متفاوت بزنید و با تم رنگی مبلمان و اکسسوری ها هماهنگ کنید.

تغییر رنگ دیوار نوروز 1401

تغییر رنگ یکی از دیوارهای شاخص منزل

برای تغییر رنگ دیوارها می توانید از کاغذ دیواری استفاده کنید. کاغذ دیواری ها انواع و طرح های متفاوتی دارند و به راحتی با رنگ مبلمان و تم دکوراسیون شما سِت می شود. نصب کاغذ دیواری بسیار آسانتر از رنگ کردن دیوارها است و سریعتر انجام می ‌شود. در نهایت از یک فضای جدید لذت خواهید برد.

اگر بخواهید دکوراسیون اتاق خواب خود را عوض کنید پیشنهاد ما تغییر رنگ یا کاغذ دیواریِ دیوار پشت تخت است. لمسه دوزی دیوار پشت تخت نیز یکی از جدیدترین و مدرنترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. لمسه دوزی تغییر بسیار زیادی در حال و هوا و دکوراسیون اتاق خواب شما ایجاد می کند.

تغییر دکوراسیون کم هزینه با تابلوهای دکوراتیو

یکی از مواردی که بسیار در تغییر دکوراسیون منزلتان تاثیر دارد استفاده از تابلوهای دکوراتیو است. تابلوهای بزرگ با توجه به سبک دکوراسیون منزل فضای نشیمن و اتاق خواب را عوض می‌کند. می توانید یک دیوار را به عنوان دیوار شاخص انتخاب کنید و تابلوها را روی آن نصب کنید. تابلوهای بزرگ و مدرن را روی دیوار نشیمن و تابلوهای پازلی کوچک را روی دیوار راهروها و یا کنار میز تلویزیون نصب کنید.

نصب تابلوهای بزرگ و دکوراتیو

نصب تابلوهای بزرگ و دکوراتیو

می توانید مجموعه‌ای از عکسهای خانوادگی را در قاب های کوچک و بزرگ روی دیوار نصب کنید و جلوة ویژه‌ای به منزلتان ببخشید.

تغییر دکوراسیون در راهرو ورودی منزل

ورودی منزل حکم مقدمه منزل را دارد با ورود اعضای خانه و مهمان انرژی مثبت و نظم و هماهنگی را به آنها منعکس می‌کند. با قرار دادان آینه و کنسول و استفاده از اکسسوری های دکوراتیو تغییر چشمگیری در در دکوراسیون ورودی خانه ایجاد کنید و از مهمانان نوروزی استقبال کنید. نصب آینه های گرد دکوراتیو یا سرتاسری، استفاده از گلهای طبیعی، نصب ترموود راحتترین و کم هزینه ترین کاری است که می توانید برای راهرو ورودی منزل انجام دهید.

آینه کنسول در راهروی منزل

نصب آینه های دکوراتیو در راهرو ورودی منزل

پارچه مبلمان و کوسن ها

یکی از کم هزینه ترین کارهایی که می‌توانید با آن یک تغییر اساسی در دکوراسیون منزل ایجاد کنید عوض کردن پارچه و روکش مبلمان است. با انتخاب یک رنگ که متناسب با تم رنگی دکوراسیون منزلتان است. این تغییر دکوراسیون کم هزینه تر از خرید مبلمان جدید تمام خواهد شد و در عین حال مبلمان شما نو خواهد شد.
رنگ کوسن ها و بالشت های روی مبلمان نیز تاثیر زیادی در دکوراسیون فضای شما دارد. می توانید یک رنگ مکملِ با رنگ مبلمانتان برای کوسن ها انتخاب کنید. کوسن‌ها نقش زیادی در تم رنگی شما دارند می توانید آنها را با شال مبل هماهنگ کنید.

تغییر دکوراسیون ارزان در آشپزخانه

فضای آشپزخانه از هر جای دیگر خانه بیشتر به تغییر احتیاج دارد. آشپزخانه فضایی است که همه اعضای خانه در آن رفت و آمد دارند یک تغییر در دکور آن کوچک حس و حال همه اعضای خانواده را خوب می کند.

تغییر کاشی بین کابینت

با کمترین هزینه کاشی‌های بین کابینتی را عوض کنید! اگر خرید کاشی و تعویض آن برایتان هزینه بر و دشوار است از برچسب‌های طرح سنگ و کاشی استفاده کنید. این برچسب ها در طرح ها و رنگ های متنوع و حتی برجسته با طرح سنگ موجود هستند و به راحتی می توانید از بین آنها طرح مورد علاقه خود را انتخاب کنید. این برچسب ها به راحتی و بدون نیاز به باز کردن کابینت ها از دیوار نصب می‌گردند و نیاز به هزینه زیادی ندارند.

تغییر دکوراسیون با تعویض کاشی بین کابینتی

تعویض کاشی بین کابینتی یا درب های کابینت

تعویض درب های کابینت

مطمئنا عوض کردن کابینت ها هزینه زیادی را به شما تحمیل می کند بنابراین برای یک تغییر اساسی در ظاهر آشپزخانه بهتر است که درب های کابینت را عوض کنید. رنگ، طرح و حتی سبک دکوراسیون آشپزخانه را با کمترین هزینه و ارزانتر از تعویض تمام کابینت تغییر دهید. برای این کار پیشنهاد می کنیم حتما در مورد جدیدترین سبک دکوراسیون آشپزخانه و مدل کابینت بیشتر مطالعه کنید.
با تعویض درب کابینت های فلزی با درب های ام دی اف علاوه بر صرفه جویی در هزینه تغییر بزرگی در مدل کابینت و دکوراسیون آشپزخانه شما بوجود می آید. استفاده از ام دی اف های سفید برای آشپزخانه های کوچک و ام دی اف های رنگی برای آشپزخانه های بزرگتر ایده بسیار خوبی برای تغییر است.

تعویض پرده ها

پرده یکی از اجزای اصلی دکوراسیون خانه است. هماهنگیِ سبک و رنگ پرده تاثیر خیلی زیادی در هارمونی و چیدمان منزل دارد. پرده ها می توانند به تنهایی حال و هوای منزلتان را عوض کنند. رنگ پرده ها معمولا با رنگ مبلمان یا کوسن ها ست می شوند و یک رنگ مکمل در دکوراسیون خانه محسوب می شود. با تغییر رنگ و مدل پردهِ نشیمن یا اتاق ها تفاوت چشمگیری را در دکوراسیون منزلتان احساس خواهید کرد.

تغییر دکوراسیون ارزان با گلدانهای بزرگ و طبیعی

یکی از عناصری که در چیدمان منزل بسیار اهمیت دارد وجود گیاهان و گلهای طبیعی در منزل است. بدون وجود گیاهان سبز و آپارتمانی هر چقدر هم که یک دکوراسیون پر زرق و برق و یا مدرن داشته باشید منزل شما یک چیزی کم دارد.
برای ایجاد یک تغییر زیبا می توانید گلدانهای خانه را عوض کنید و یا چند گیاه سبز آپارتمانی اضافه کنید. ترجیحا از گلدانهای بزرگ و درختچه های آپارتمانی استفاده کنید تا بیشتر به چشم بیاید و خودنمایی کند. زامیفولیا، کاج مطبق، کروتن، فیکوس، شفلرا، لیندا، برگ انجیری و … از جمله گیاهان لوکس آپارتمانی هستند که می توانید در گلدانهای زیبا و لوکس جای دهید.

تغییر دکوراسیون ارزان با گیاهان طبیعی

استفاده از گلدانهای بزرگ با گیاهان طبیعی

این روزها به جز گلدانهای سفالی و سرامیکی انواع و اقسام گلدانهایی که جنبه تزیینی هم دارند به بازار آمده است. گلدانهای پلیمری در رنگهای مات مشکی، سفید، توسی و … وجود دارند و یکی از پر طرفدارترین نوع گلدان ها است. گلدانهای فلزی که در نگهای مختلف موجود است و علاوه بر داخل منزل ور فضای باز و بالکن هم استفاده می شوند. کاورهای حصیری و پایه های چوبی برای گلدانها نیز یکی دیگر از ایده هایی است که این روزها در اکثر خانه ها ترند شده است. با این همه تنوع تعویض گلدانها در چیدمان منزل چشم همه را خیره خواهد کرد.

کلام آخر

همانطور که اشاره شد دکوراسیون داخلی از طراحی تا اجرا معمولا پر هزینه است. حال اگر این تغییرات نوسازی را هم به همراه داشته باشد علاوه بر هزینه مشکلات جابه جایی منزل را نیز  در بر دارد. پس بهتر است با کمترین هزینه و کمترین ریخت و پاش تغییر بزرگی در دکوراسیون منزل بوجود آورید. در این مقاله ما سعی کردیم که موارد کم هزینه در تغییر دکوراسیون را برای شما جمع آوری کنیم.  با این تغییرات شما هم در منزلتان، نوروز  امسال را به بهترین وجه ممکن بگذرانید و از دکوراسیون جدید لذت ببرید.